Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Weer ophef over onderzoek schaliegas

14-01-2014
leestijd 1 minuten
schaliegas_stamp_01.jpg
Milieudefensie vindt het ,,onvoorstelbaar'' en ,,onaanvaardbaar'' dat minister Henk Kamp (Economische Zaken) ingenieursbureau Arcadis heeft uitgekozen voor een studie naar geschikte locaties om naar schaliegas te boren. Arcadis heeft belangen bij schaliegaswinning, zegt Milieudefensie. ,,Arcadis heeft dikke vingers in de pap bij de industrie. Belangen van omwonenden en het milieu zullen aan de kant worden geschoven'', verwacht campagneleider Geert Ritsema.
De minister maakte zijn beslissing dinsdag officieel bekend in een brief aan de Tweede Kamer nadat zijn keus eerder al was uitgelekt.
Arcadis was ook betrokken bij het onderzoek dat Kamp eerder liet uitvoeren naar de risico's van schaliegaswinning. Betrokkenen zoals provincies, gemeenten, waterleidingbedrijven, milieuorganisaties uitten toen ook al hun twijfels over de rol van Arcadis.
De conclusie was destijds dat de risico's van schaliegasboringen in Nederland beheersbaar zijn maar op het onderzoek was ook veel kritiek.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor