Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

WaterWatch: problemen door droogte

17-04-2007
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_151073.jpg
Op diverse plaatsen in het land neemt door gebrek aan neerslag het watertekort in de bodem snel toe en ontstaan problemen. Dat blijkt uit berekeningen van de wetenschappelijke adviesorganisatie WaterWatch. In maart en april is nauwelijks neerslag gevallen.
De groei van onder andere uien en bieten geeft problemen omdat de toplaag droog is, aldus WaterWatch dinsdag. In natuurgebieden neemt het risico op branden toe.
Vooral het oosten van Drenthe en Groningen, de Veluwe en Zuid-Limburg hebben water tekort. WaterWatch noemt de situatie in Brabant en op de Utrechtse Heuvelrug ,,minder ernstig, maar zorgelijk''. ,,De jonge gewassen in de akkerbouwgebieden in Groningen, Flevoland, Zeeland en de Wieringermeer kennen geen watertekort maar het vochtgehalte in de bodem is laag. Ze bevinden zich daardoor op een kritisch punt'', aldus WaterWatch. Alleen landerijen in Friesland en het Groene Hart hebben vooralsnog geen last.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor