Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Waterstand grote rivieren zakt dinsdag

09-01-2012
leestijd 1 minuten
282 keer bekeken
hoogwater.jpg
Het waterpeil van Rijn, Waal en IJssel bereikt maandag een hoogste stand en zal dinsdag weer zakken. Dat meldde een woordvoerster van Rijkswaterstaat.
Maandag stijgt de Rijn bij Lobith tot 14,20 meter boven NAP. Dinsdag zakt het water naar 14,10 meter. Het peil daalt de komende dagen geleidelijk. Daarmee blijft het water blijft ruim onder een stand van 15,00 meter boven NAP, die bijzondere maatregelen noodzakelijk maakt.
Waal
Op de Waal bij Tiel is maandagochtend wel het voetveer Tiel-Wamel uit de vaart genomen. Er bleek water op de veerweg te staan aan de kant van Wamel, meldde de gemeente Tiel.
Bron: ANP
Foto: ienool

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor