Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Walvissen Mexico kampen met zonnebrand

  •  
11-11-2010
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
Vinvis_blauwe_02.jpg
Mensen kunnen zich insmeren tegen de UV-straling, maar bij walvissen is dat wat lastig. De enorme zeezoogdieren in de Golf van Californië bij Mexico hebben steeds meer last van ernstige zonnebrand. Bij huidtesten en op foto's zijn blaren te zien en pigmentsveranderingen. Het slechtst vergaat het de blauwe vinvis, die een blankere huid heeft dan soortgenoten. Walvissen moeten steeds aan de oppervlakte komen om te ademen en hun jongen te voeden.
De zonnebrand is een reden tot zorg, stelde Laura Martinez-Levasseur namens een groep onderzoekers van de Zoological Society in Londen (ZSL) en het Interdisciplinary Marine Science Center in Mexico donderdag tegen tv-zender CNN. Volgens haar is de oorzaak waarschijnlijk de toegenomen UV-straling door verminderde ozon of door minder wolken. De ultraviolette (UV)-straling in de Golf van Californië is over het algemeen erg hoog, gedurende het hele jaar.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor