Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Waalwijk neemt grootste ecopark in gebruik

  •  
25-10-2005
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
136 keer bekeken
  •  
vv_newsimg_149302.jpg
In Waalwijk wordt donderdag Ecopark Waalwijk, een ecopark met 4200 zonnepanelen en vijf windturbines, in gebruik genomen. Volgens de gemeente gaat het om het grootste ecopark van Nederland. Het voorziet ongeveer 6000 huishoudens van stroom.
Energiebedrijf Eneco investeerde 16 miljoen euro in het ecopark. Het biedt drie vormen van duurzame energie; zonne-, wind- en stortgasenergie. Volgens wethouder H. Bleekendaal van Waalwijk levert het ecopark een bijdrage van ongeveer 8,5 megawatt aan de duurzame elektriciteitsvoorziening in Nederland. In 2010 moet minimaal 9 procent van de elektriciteit afkomstig zijn uit duurzame bronnen.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor