Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

VS verbieden import beluga kaviaar

  •  
30-09-2005
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
78 keer bekeken
  •  
vv_newsimg_140430.jpg
De Verenigde Staten hebben een verbod ingesteld op de import van beluga kaviaar uit de Kaspische Zee. Washington heeft het besluit genomen om te voorkomen dat de beluga in het wild uitsterft. Het invoerverbod is vrijdag van kracht geworden.
Het aantal beluga's is de afgelopen twintig jaar als gevolg van overbevissing met ongeveer 90 procent afgenomen. Vier landen aan de Kaspische Zee - Kazachstan, Rusland, Iran en Azerbeidzjan - hebben geen informatie verschaft over de maatregelen die ze nemen om uitsterven van de beluga te voorkomen. Reden voor de Verenigde Staten om een punt te zetten achter de import van de beluga kaviaar uit de Kaspische Zee.
De Verenigde Staten importeerde tot dusver 60 procent van de beluga kaviaar. Van de totale hoeveelheid kaviaar die vorig jaar in de Verenigde Staten is geconsumeerd, was 5 procent afkomstig van de beluga.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor