Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Vroege Vogels vervroegd

  •  
03-01-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
vroege_vogels_parade.jpg
Het populairste Radio 1 programma wordt vanaf deze week een uur langer. Vroege Vogels zet de wekker op zondag voortaan op 7 uur. Natuur en milieu krijgen meer ruimte bij de publieke omroep.
Voor de eerste aflevering heeft Ivo de Wijs –die het programma van 1985 tot 2005 presenteerde- een speciaal vers geschreven. Eenmalig komt deze oervogel om zeven uur langs om zich te verkneukelen dat hij in zijn twintig jaar nooit zo akelig vroeg op hoefde!
Het extra uur biedt presentatoren Janine Abbring en Menno Bentveld de kans om nieuwe onderwerpen aan te snijden. Wekelijks nóg meer aandacht voor heel speciale geluiden uit de natuur en de rubriek Zon Op Zondag. Precies als de zon opkomt boven uitzendlocatie het Naardermeer komt Govert Schilling wekelijks met weetjes en nieuws over onze enige echte ster. Ook kijkt hij vooruit naar de astronomische hoogtepunten van de komende maand.
Het fenologieproject De Natuurkalender zal in elk van de drie Vroege Vogels uren te horen zijn met daarbij nu ook een natuurverwachting: wat kunt u in de week die volgt zien bloeien (de eerste voorjaarsbloemen zijn al voor zichtig van start gegaan!). Welke vogels komen terug uit hun zuidelijke winterverblijven. Wanneer is de eerste eileg te verwachten? Hoe staan de vlinders en andere insecten ervoor? Is de winterslaap al ten einde?
Vroege Vogels elke zondag op Radio 1
Vanaf 5 januari wekelijks van 7.00 tot 10.00 uur.
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor