Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Vossenjacht in Groningen heropend

14-12-2005
leestijd 1 minuten
118 keer bekeken
vv_newsimg_138621.jpg
De vossenjacht in Groningen wordt heropend. Dat heeft de provincie Groningen dinsdag bekendgemaakt. De Fauna Beheereenheid (FBE) heeft een ontheffing gevraagd, die waarschijnlijk nog voor de kerst ingaat. Per jaar mogen er tussen de vijfhonderd en duizend vossen worden afgeschoten.
Volgens de provincie vormen de vossen een te grote bedreiging voor weidevogels als de patrijs, de kiekendief en de leeuwerik. Daarom mogen ook kraaien worden geschoten.
Straks is in driekwart van de provincie de jacht op vossen toegestaan. In gebieden waar veel vogels broeden, mogen vossen het hele jaar worden afgeschoten. In de periode dat vossen jongen krijgen, geldt een verbod op het afschieten van oudervossen.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor