Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Vlindertelling start vandaag

31-07-2015
leestijd 1 minuten
52 keer bekeken
Dagpauwoog_janniezoethout.jpg

© Fotograaf: janniezoethout

Een dagpauwoog, kleine vos, atalanta, gamma-uil of en een klein koolwitje? Welke vlinder fladdert er door de tuin, en hoeveel zijn het er dan? De jaarlijkse vlindertelling, dit weekeinde, moet antwoord geven op deze vraag. De Vlinderstichting, de organisatie achter de telling, wil weten hoe vlindersoorten zich in stand houden in Nederland.
Vanaf vandaag
Iedereen die wil kan vanaf vrijdagmiddag meetellen. Op de site van de Vlinderstichting is een vlinderkaart te vinden met afbeeldingen. Ook kunnen tellers via een app en informatie op de website informatie krijgen om de vlinders te herkennen. De telling is dit jaar voor de zevende keer.
Waarnemingen doorgeven
Waarnemingen doorgeven kan via www.vlindermee.nl of www.tuintelling.nl. De Vlinderstichting gebruikt de gegevens om de diertjes beter te kunnen beschermen. Als er van bepaalde soorten minder zijn, kan de stichting er met natuurbeheerders voor zorgen dat de leefgebieden van deze soorten beter worden beschermd.
Vorig jaar
Vorig jaar werd ook drie dagen geteld met ruim 50.000 vlinders als resultaat. De telling had plaats in 3000 tuinen. De kleine vos kwam het meest voor (13.000), gevolgd door de atalanta (10.000) en het klein koolwitje (5000). Verder zagen de liefhebbers nog vijftig soorten.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor