Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Vliegtuig dat werkt op zonne-energie keert om

14-06-2012
leestijd 1 minuten
zonnepanelen.jpg
Het op zonne-energie werkende vliegtuig Solar Impulse is er niet in geslaagd zijn eerste intercontinentale vlucht een succesvol vervolg te geven. Hevige turbulentie en tegenwind dwongen de piloot donderdag terug te vliegen naar de luchthaven van Rabat in Marokko. Daar was het toestel die ochtend opgestegen.
Mislukt
Het toestel schreef begin juni geschiedenis door alleen aangedreven door zonne-energie van Zwitserland naar Marokko te vliegen. Donderdag wilde de piloot doorvliegen van Rabat naar het zuidelijke Ouarzazate, maar dat mislukte.
Veiligheid
De Zwitserse luchtvaartpionier Bertrand Piccard, de initiatiefnemer van het project, liet weten dat ,,de veiligheid van de piloot en het vliegtuig voorrang hebben''.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor