Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Virus doodt duizend dolfijnen oostkust VS

  •  
24-12-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
dolfijn_27.jpg
Een virus dat op de mazelen lijkt, heeft het afgelopen jaar zeker duizend dolfijnen het leven gekost aan de oostkust van de Verenigde Staten. De epidemie is voorlopig nog niet ten einde, vreest het Amerikaanse oceanografische instituut NOAA.
De uitbraak van het virus is ernstiger dan de vorige. Eind jaren 80 werden in totaal 740 dode dolfijnen geteld die met het virus waren besmet.
In de wateren tussen New Jersey en Florida leven naar schatting zo'n 40.000 dolfijnen. De meeste van de dieren die er nu rondzwemmen maken vermoedelijk geen antistoffen aan tegen het virus, omdat ze er simpelweg nooit eerder mee in aanraking zijn gekomen. Dat zou de relatief hoge sterfte kunnen verklaren, aldus NOAA.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor