Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

"Versterking van de dijken verloopt te langzaam"

theme-icon
Klimaatverandering
25-03-2025
leestijd 1 minuten
185 keer bekeken
dijk

Dijk

© pixabay

De versterking van 1500 kilometer aan beschermende dijken komt onder druk te staan door milieu- en waterwetgeving en inefficiëntie. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Waterbouwers (VvW), meldt De Telegraaf. "Er worden miljoenen over de balk gegooid."

Zorgen bij de VvW

In verband met klimaatverandering wil de overheid de dijken in ons land ophogen, maar in de praktijk komt dit niet snel genoeg van de grond. "Het is onzeker of er na 2027 vergunningen afgegeven worden vanwege strenge waterregels die dan van kracht worden. Daardoor wordt baggeren of het slaan van een damwand mogelijk lastig", zegt voorzitter Femke Zevenbergen van de VvW. De waterbouwers trekken aan de bel omdat de Tweede Kamer woensdag over de waterveiligheid spreekt.

Versnippering van verantwoordelijkheid

De negentig bedrijven, waaronder spelers als Boskalis en Van Oord, pleiten voor een centrale aanpak van de dijkversterkingen, die sowieso nodig zijn om ons land veilig te houden vanwege de gedeeltelijke ligging onder de zeespiegel in de rivierdelta van Maas en Rijn. Bij eerdere grote projecten, zoals het zogenoemde 'Ruimte voor de rivier', was er centrale regie van Rijkswaterstaat. Nu zijn de waterschappen verantwoordelijk gemaakt, waardoor er een versnippering ontstaat.

Bron: ANP

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Gerelateerd

Al 100 jaar voor