Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Utrecht gaat luchtkwaliteit meten

23-01-2009
leestijd 1 minuten
utrecht.jpg
Utrecht gaat de luchtkwaliteit in de stad meten. De gemeenteraad dwong donderdag wethouder Tymon de Weger (Verkeer en Milieu) tot deze beslissing via een motie.
In Utrecht wordt de luchtkwaliteit berekend aan de hand van modellen. De raad vraagt zich af of deze modellen wel betrouwbaar genoeg zijn. Op basis van deze modellen worden beslissingen genomen over bijvoorbeeld nieuwe wegen en de aanpak van het Stationsgebied.
De afgelopen jaren verloor de gemeente meerdere rechtszaken waarbij de luchtkwaliteitcijfers een rol speelden. Dit leidde tot flinke vertragingen bij de aanpassing van een aantal verkeersknooppunten.
Voor de zomer zal de wethouder de raad verschillende opties voorleggen om de luchtkwaliteit in Utrecht te meten.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor