Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Unieke planten en dieren bij Veluwse vennen

11-08-2011
leestijd 1 minuten
veluwe_17.jpg
De tientallen vennen op de Veluwe herbergen tal van planten- en dierensoorten die elders in Nederland niet voorkomen of daar zijn verdwenen. Veel van die soorten staan op de zogenoemde rode lijst van planten en dieren die in hun voortbestaan worden bedreigd.
Dat meldde donderdag het waterschap Veluwe, dat onderzoek heeft gedaan naar de flora en fauna in 74 Veluwse vennen. Maandag maakte het schap al bekend dat de otter is teruggekeerd in het oostelijk deel van de Veluwe.
In de vennen zijn onder andere de wateraardbei en de witte waterranonkel gevonden. Rond het water vliegen 41 soorten libellen, waaronder de viervlek, en er zijn negen verschillende amfibieën en slangen geteld.
Het waterschap is verantwoordelijk voor de kwaliteit van het vennenwater. Het schap heeft besloten om een aantal van de waardevolste vennen de komende jaren doorlopend te laten onderzoeken.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor