Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Uniek bos op Sulawesi gered

  •  
14-01-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
mist_in_chitwan_np_nepal.jpg
Samenwerking tussen de BirdLife Partners Burung Indonesia, NABU (Duitsland) en Vogelbescherming heeft tot een goed resultaat voor bosbehoud in Indonesië geleid. Het klimaatprogramma van de Duitse overheid ICI (International Climate Initiative) stelt bijna 4,5 miljoen euro beschikbaar voor het behoud en herstel van 85.000 hectare uniek tropisch bos in de provincie Gorontalo op Sulawesi.
Het project
Burung Indonesia ontwikkelde de plannen voor behoud van tropisch bos in de provincie Gorontalo op Sulawesi in nauwe samenwerking Vogelbescherming en steun van de Nationale Postcode Loterij. De financiering door de Duitse overheid en de samenwerking met NABU zorgt er nu voor dat het project verder uitgevoerd kan worden.
Het project houdt in dat het bos in Gorontalo niet wordt gekapt maar hersteld door eco restoration. Dat wil zeggen dat de aangetaste delen van het bos de kans krijgen zich te herstellen. Twee beschermde gebieden raken zo met elkaar verbonden waardoor een aaneengesloten stuk bos van 257.000 hectare ontstaat. Het gebied behoort tot de meest rijke en bijzondere natuurgebieden op aarde met 36 endemische vogelsoorten en tal van andere dieren waaronder het zwijnhertje babiroessa en de zwarte kuifmakaak.
Forest of Hope
Het bosbehoud-project op Sulawesi maakt deel uit van Forest of Hope, het BirdLife programma voor tropische bossen. Behalve dat zo unieke natuur wordt behouden, helpt het project ook bij het tegengaan van klimaatverandering door de koolstof die zo in het bos vastgelegd wordt.
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor