Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Uitgestorven muisachtige gevonden in China

12-01-2006
leestijd 1 minuten
62 keer bekeken
vv_newsimg_159319.jpg
Onderzoekers hebben in China een fossiel gevonden van een klein, harig zoogdiertje, die liep als een vogelbekdier, maar er uitziet als een spitsmuis. De unieke vondst geeft nieuwe inzichten en aanwijzingen voor de ontwikkeling van prehistorische zoogdieren, aldus de onderzoekers. Het goed behouden gebleven fossiel is gevonden in de provincie Liaoning in noordoost China
Het is een tot dusver onbekend soort zoogdier, die voornamelijk insecten at. Geschat wordt dat het diertje 125 milioen jaar geleden leefde, in de tijd van de dinosaurius. De muisachtige was ongeveer 12 centimeter lang, woog ongeveer 20 gram en had een dikke huid van bontachtige haren.
Bron: National Geographic [vert. uit Engels]

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor