Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Trappelende flamingo | Zelf Geschoten

17-12-2020
leestijd 1 minuten
93 keer bekeken
Filmer Hans van der Elst: "In het Grevelingenmeer bij Battenoord zijn op het ogenblik veel flamingo's. Dit filmpje vond ik wel leuk om te laten zien. Hier zie je hoe ze de bodem bewerken zodat de beestjes naar boven komen en ze zo voor het opscheppen zijn van de kromme snavel."

Het dansje van deze flamingo lijkt wel erg veel op het voetenwerk van een echte flamencodanseres. Denk er maar even een Spaans deuntje onder en het is net echt.  In het Spaans heet de roze vogel flamingo ook 'flamenco' en 'flamear' is het werkwoord voor vlammen en wapperen. Dat doet dan weer denken aan de jurken die de danseressen dragen waarmee ze over het podium zwieren.  

Verder ziet men een overeenkomst tussen de bewegingen van de dansers en die van de vogel. Maar dan worden meestal de "wapperende armbewegingen van de dansers" bedoeld die vertonen volgens sommigen een treffende gelijkenis met wapperende vleugels. Maar als je dit filmpje bekijkt, lijkt het trappelende voetwerk van de flamingo toch ook een rol te spelen.

Meer over:

flamingo

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor