Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Tonnen radioactief water gelekt bij Fukushima

28-06-2011
leestijd 1 minuten
fukushima_cc_Hige_Daruma_01.jpg
Circa 15 ton radioactief water is uit de kerncentrale Fukushima I in Japan gelekt. Dat heeft de Japanse atoomwaakhond dinsdag gemeld. Het gaat om licht radioactief water uit een opslagtank. Tepco, de exploitant van de centrale, heeft het lek dat dinsdag werd ontdekt inmiddels gerepareerd. Er is een onderzoek gaande naar de oorzaak van het lek.
Tepco heeft grote hoeveelheden water gebruikt om reactors te koelen, sinds de koelsystemen uitvielen na de aardbeving en tsunami van 11 maart. De centrale had nauwelijks ruimte meer over om het water op te slaan in tanks. De groeiende hoeveelheid radioactief water bij de centrale dreigt daardoor in zee te stromen.
De pogingen om het koelwater te hergebruiken liepen al enkele malen vertraging op, door problemen met de apparatuur die radioactief materiaal uit het water moest filteren.
Bron: ANP
Foto: Fukushima in betere tijden (cc) Hige Daruma, 1999

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor