Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Teleurstelling over vrije-uitloopeieren

  •  
01-02-2017
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
eieren_03.jpg
Eieren van vrije-uitloopkippen mogen in Nederland in de loop van februari alleen nog als goedkopere scharreleieren worden verkocht. De Europese eierenbranche en Europarlementariërs drongen deze week in Brussel aan op versoepeling van de regels, maar EU-landbouwcommissaris Phil Hogan kwam tot hun teleurstelling niet met concrete voorstellen.
Nederland stelde begin november als een van de eerste EU-landen de ophokplicht in vanwege de vogelgriep. Volgens Europese regels verliezen vrije-uitloopeieren na 12 weken die status als de kippen niet naar buiten mogen. Deze eieren moeten daardoor na 1 februari als goedkopere scharreleieren worden verhandeld, een forse strop voor de sector.
Hogan ziet wel mogelijkheden om producenten tegemoet te komen. Hij zei, net als vorige week tegen staatssecretaris Martijn van Dam, dat hij er nog eens naar gaat kijken.
Bron: ANP

Meer over:

scharrelei, eieren
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor