Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Tel de winterse ooievaars

  •  
07-01-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
ooievaars_05.jpg
STORK (STichting Ooievaars Research & Knowhow) vraagt belangstellenden om komend weekend (11 en 12 januari) ooievaars te tellen. STORK organiseert samen met Waarneming.nl namelijk een project om alle in Nederland overwinterende ooievaars te tellen.
Doel van de wintertelling
STORK telt al jaren met de hulp van vele vrijwilligers de overwinterende ooievaars in ons land en dat heeft al veel informatie opgeleverd. Maar trek- en overwinteringsgedrag verandert. Trekroutes kunnen veranderen door veranderingen in het landschap of verandering in het voedselaanbod op pleisterplaatsen. Ook in Nederland treden veranderingen op.
In de afgelopen winter hebben veel ooievaars bij hun nest overwinterd, maar wat doen de ooievaars als er een lange vorstperiode komt? Waar vinden ze de voedselbronnen? En wat eten ze dan? Binnen de landsgrenzen zijn er ook trekbewegingen zichtbaar, maar hoe lopen die precies? Hoe afhankelijk zijn ze in de winter van de mens?
Iedereen kan meedoen
Om hierover meer informatie te verzamelen organiseert STORK ook dit jaar weer een wintertelling. Het gaat om het vaststellen van het aantal overwinteraars en de plek waar ze dan verblijven. Iedereen kan meehelpen en meedoen is simpel: kijk goed waar ooievaars zijn te zien en voer deze zo precies mogelijk in. Daarnaast is STORK erg benieuwd naar de vraag welke ooievaars gebleven zijn. Om daar achter te komen, zou het mooi zijn als er zoveel mogelijk ringen worden afgelezen.
Beluister de radio-uitzending over de telling van 2012
Bron: STORK
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor