Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Stranden Ameland worden opgehoogd

  •  
15-04-2015
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
ameland_marjon26.jpg

© Fotograaf: Marjon26

Rijkswaterstaat begint donderdag met het storten van 1,3 miljoen kubieke meter zand op het strand van Ameland ,,om te zorgen dat het eiland droge voeten houdt''. De werkzaamheden duren tot begin augustus en gaan dag en nacht, zeven dagen per week door.
Strandgangers kunnen bij mooi weer wel het strand op en de zee in, maar het werkterrein zelf is verboden gebied vanwege gevaar voor drijfzand en rondrijdende bulldozers. ’s Nachts wordt de werklocatie uit veiligheidsoverwegingen verlicht. Watersporters moeten een veilige afstand houden tot de baggerschepen.
Rijkswaterstaat stort dit jaar in totaal meer dan 4 miljoen kubieke meter zand op de stranden van Ameland, omdat onder invloed van de zee, wind en een stijgende zeespiegel de kustlijn langzaam opschuift. In het najaar wordt ook een ander deel van het strand onder handen genomen.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor