Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Sterke groei vraag naar spaarlampen

  •  
12-07-2007
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
vv_newsimg_149870.jpg
De film 'An Inconvenient Truth' van Al Gore over klimaatverandering lijkt indruk te hebben gemaakt op de consument. De populariteit van spaarlampen is het laatste jaar flink gestegen. Marktleider Philips spreekt donderdag van een toename van 40 procent in de verkoop van spaarlampen. Deze stijging is gemeten in het 'lichtseizoen', lopend van september tot april, in vergelijking met een jaar eerder.
Philips noemt de stijging 'behoorlijk'. Ook de Duitse fabrikant Osram heeft het afgelopen jaar een forse stijging in de verkoop waargenomen, maar wil geen cijfers noemen. ,,Er is duidelijk meer bewustwording over het voordeel van de spaarlamp. Niet alleen uit milieu-oogpunt, maar ook uit kostenoverwegingen'', aldus een woordvoerster.
De ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de technische detailhandel, Uneto-Vni, heeft vooral een enorme toename waargenomen van de inlichtingen van consumenten over spaarlampen, soms wel met 100 procent. De stijging in de verkoop blijft volgens de detailhandel echter nog beperkt tot 5 à 10 procent, omdat er voor bepaalde kroonluchters en andere typen lampen nog geen alternatieven zijn.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor