Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Steeds meer berggorilla's in Centraal-Afrika

19-01-2004
leestijd 1 minuten
Fallback image for card
Ondanks gewapende conflicten en een toename van het aantal stropers, gaat het relatief goed met de populatie berggorilla's in centraal Afrika. Uit onderzoek is gebleken dat de bedreigde diersoort goed gedijt in de nationale parken in Rwanda, Uganda en de Democratische Republiek Congo. Sinds 1989 is het aantal dieren met circa 17 procent gestegen, aldus de BBC.
De procentueel forse toename wijzigt overigens geenszins de bedreigde status. In totaal werden maar 380 gorilla's geteld. De dieren zijn de afgelopen jaren steeds beter beschermd. De betrokken landen in centraal Afrika verdienen intussen ook veel geld aan toeristen die de mensapen in het wild willen zien. (ANP)
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor