Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Slakkenparadijs van Nederland

31-03-2017
leestijd 1 minuten
332 keer bekeken
Oorvormige glasslak

© Foto: Ingrid Margry-Moonen

In deze tijd van het jaar kom je lang niet overal slakken tegen. Maar in een gebied dat wel het Slakkenparadijs van Nederland wordt genoemd, ligt dat natuurlijk anders. Het gaat om De Scheeken, dat ligt vlak bij Liempde in Brabant, in het Groene Woud. Mogelijk komen daar zelfs de meeste soorten van Nederland voor.

Doorschijnende slak

Slakkendeskundige Kees Margry is helemaal weg van de oorvormige glasslak, een soort die die houdt van vocht. Het huisje van de oorvormige glasslak is doorschijnend met een lichtbruin tot geelgroene kleur. Het is een zeer dunschalig, fragiel, langgerekt oorvormig huisje waarvan de twee vlakke windingen zeer snel in grootte toenemen. De lichaamswinding is sterk verbreed en omvat ruim de helft van de totale breedte. 
Opvallend aan deze slak is dat het dier te groot is om zich nog in het huisje te kunnen terugtrekken en heeft het uiterlijk van een naaktslak. De kleur is donkergrijs, met soms iets lichtere kop en staartpunt.

Meer over:

slak
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor