Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Shell onderzoekt schade Kulluk

04-01-2013
leestijd 1 minuten
shell_logo_02.jpg
Shell onderzoekt de schade aan het gestrande boorschip Kulluk in de wateren bij Alaska. Dat liet het olieconcern vrijdag weten.
Berging
Shell heeft nog geen tijdschema voor de berging van de Kulluk. Een team van zes experts is aan boord om de schade te bepalen aan het schip dat in de nacht van maandag op dinsdag op de rotsen sloeg bij het dorp Kodiak in de Amerikaanse staat Alaska. Dit gebeurde nadat het was losgeslagen van zijn sleepkabels.
Volgens de kustwacht is de Kulluk nog altijd stabiel en is er vooralsnog geen sprake van schade voor het milieu.
Milieuorganisaties
Diverse milieuorganisaties hebben laten weten dat ze de Amerikaanse regering gaan vragen alle boorvergunningen in de poolgebieden op te schorten en geen nieuwe vergunningen meer te verstrekken. Ze eisen dat oliemaatschappijen en toezichthouders eerst aantonen dat er voldoende maatregelen worden genomen om olierampen in het gebied te voorkomen.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor