Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Schipper opgepakt na lozen olie

  •  
11-08-2006
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
Olievlek_19.jpeg
Een 50-jarige schipper is opgepakt, nadat hij woensdag vierhonderd liter olie voor diervoeding in het A.G. Wildervanckkanaal in Veendam had laten lopen. Dat heeft de politie donderdag bekendgemaakt.
De man kreeg een boete voor illegaal lozen. Nadat bij controle was gebleken dat de man bovendien nog 109 dagen hechtenis tegoed had, arresteerde de politie hem.
De olie is een mengsel van dierlijke en plantaardige oliën voor diervoeding. Het vrachtschip met de vloeistof lag aan wal bij magnesiumproducent Nedmag om koelwater te lozen.
De brandweer plaatste drijvende ringen in het kanaal om de verspreiding van de olie tegen te gaan. Het scheepvaartverkeer raakte gestremd. Woensdagavond gaf de brandweer het kanaal vrij.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor