'Schapen vaker buiten, paarden meer op stal'
• 06-10-2005
• leestijd 1 minuten
In iets meer Nederlandse weilanden waren dit jaar schapen te zien. Het aantal velden met buiten dravende paarden loopt terug. Gemiddeld staat 69 procent van de weilanden leeg, meldde de stichting Wakker Dier donderdag op grond van haar 'Weilandenonderzoek 2005'.
Per provincie lopen de resultaten erg uiteen. Flevolandse boeren laten hun vee nog amper naar buiten: 82 procent van de weilanden staat hier leeg. Het vee in Zuid-Holland snuift het meest de frisse buitenlucht op. In bijna eenderde (31 procent) van de weilanden zijn grazende koeien, schapen en paarden te vinden.
In gemiddeld 14 procent van de Nederlandse weilanden grazen koeien. Schapen en paarden lopen in 8 en 7 procent van de weiden. Wakker Dier bekeek voor de telling ruim 6000 weilanden langs rijkswegen en spoorwegen.