Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'RWE wil minder milieuprocedures in Nederland'

13-04-2011
leestijd 1 minuten
de-campagne-help-ons-klimaat_01.jpg
De Duitse energiereus RWE vindt dat de vele milieuprocedures in Nederland nieuwe investeringen ontmoedigen. Dat zei bestuursvoorzitter Jürgen Grossmann dinsdagavond tegen radiozender BNR na een besloten bijeenkomst met koningin Beatrix en andere topmensen in Berlijn.
Grossmann stoort zich aan het aantal procedures en het feit dat er na elk stapje bezwaar kan worden gemaakt. Hij zei dat Shell zijn ongenoegen deelt, maar de oliemaatschappij spreekt dat tegen. Shelltopman Peter Voser vroeg tijdens de bijeenkomst hoe grote projecten kunnen worden aangepakt ,,maar heeft RWE geen steun gegeven'', aldus een woordvoerder.
RWE, eigenaar van het Nederlandse Essent, stuit bij de bouw van een kolencentrale in de Eemshaven op fel verzet van Greenpeace. Nuon besloot vorige week onder druk van de milieuorganisatie de bouw van een kolen- en biomassacentrale in de Eemshaven voorlopig te staken.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor