Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Rijkswaterstaat: til schepen over Brouwersdam

19-10-2011
leestijd 1 minuten
Brouwersdam.jpg
Als het aan Rijkswaterstaat ligt, komt er in het zuidelijke deel van de Brouwersdam een zogenoemde overtoom. Dat is een installatie die schepen over de dam kan tillen.
Scheveningen
Rijkswaterstaat presenteert dit plan woensdag tijdens de Grevelingenconferentie in Bruinisse. Rondom het Grevelingenmeer liggen ongeveer tien jachthavens. Pleziervaart moet nu 60 kilometer omvaren om die te bereiken. Volgens Rijkswaterstaat zullen met een overtoom meer schepen naar de Zeeuwse jachthavens gaan, in plaats van door te varen naar bijvoorbeeld Scheveningen.
Een overtoom kost tussen de 5 miljoen en 20 miljoen euro en is goedkoper dan een sluis, die zeker 60 miljoen euro kost.
Bron: ANP
Foto (cc) Marianne de Wit

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor