Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Reuzenpanda's kampen met voedseltekort

23-06-2008
leestijd 1 minuten
reuzenpanda.jpg
Reuzenpanda's in China kampen met een voedseltekort. Dat meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua zondag laat. Als gevolg van de zware aardbeving vorige maand in Sichuan zijn grote stukken bamboebos verwoest.
In het onderzoekscentrum voor reuzenpanda's in Chengdu zijn 67 van de bedreigde dieren op rantsoen gezet vanwege het bamboetekort. Het dieet van de beren wordt nu aangevuld met onder meer fruit. Het tekort komen tijdens het broedseizoen, een periode waarin reuzenpanda's juist extra voedsel tot zich nemen.
Door de aardbeving van 12 mei zijn 90.000 mensen gedood of vermist. Het natuurgeweld bracht grote schade toe aan het leefgebied van de circa 1400 reuzenpanda's. Experts verwachten niet dat het bamboetekort lang zal duren.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor