Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Pluk 4: Buur maakt natuur

24-05-2013
leestijd 1 minuten
53 keer bekeken
Buur_maakt_natuur.jpg
Deze zondag de vierde en laatste genomineerde voor de Pluk van de Pettefletprijs: Buur maakt natuur. Buurtbewoners maken natuur van voormalige landbouwgrond in de Wehlse Broeklanden, tussen Wehl en Doetinchem. En dat doen ze met crowdfunding: voor 6 euro kunnen buurtbewoners één vierkante meter grond aankopen. Met dat geld wordt het weideperceel omgetoverd in een natuurterrein met o.a. moeras, een paddenpoel, een vleermuiskelder en een oeverzwaluwwand. De buren helpen zelf met de aanleg. De gemeente Doetinchem draagt zorg voor het onderhoud.
Het gebied de Wehlse Broeklanden bij Doetinchem staat onder druk door grote intensieve veehouderijen, de aanleg van een hoogspanningslijn en een golfbaan, en de realisatie van een industriepark. Met nieuwe natuur geeft Buur maakt Natuur een positieve draai aan het gebied. In samenspraak met de Buren en de gemeente wordt de natuur ontwikkeld en beheerd. Buur maakt Natuur hoopt over vijf jaar het terrein van ongeveer 4 hectare in haar bezit te hebben.(foto: Wilber Thus)
Lees meer op de site van Buur maakt natuur

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor