Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Paushuize wordt energiezuinig monument

23-03-2010
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_108603.jpg
De provincie Utrecht restaureert het Paushuize in de binnenstad van Utrecht tot een van de energiezuinigste monumenten van Nederland. De verbouwing duurt een jaar, meldde de provincie dinsdag. Het pand uit 1517 is gebouwd voor de enige Nederlandse paus ooit, paus Adrianus VI. Adrianus, die de Rooms-Katholieke Kerk leidde van begin 1522 tot zijn dood op 14 september 1523, woonde er echter nooit. De restauratie kost 4,2 miljoen euro.
Het historische gebouw komt terug in oude staat, waarbij onder meer oude muurschilderingen weer zichtbaar worden gemaakt. Ook maakt de provincie het Paushuize zo energiezuinig als mogelijk is. ,,Het blijft een monument, dus we kunnen geen zonnepanelen op het dak zetten. Wel kunnen we veel dubbel glas gebruiken, extra dikke gordijnen voor de ramen hangen en energiezuinige verlichting installeren'', aldus een woordvoerster van de provincie.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor