Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Pamela Anderson breekt de lans voor kippen

  •  
16-01-2006
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
vv_newsimg_159696.jpg
Gouverneur Ernie Fletcher van Kentucky moet het borstbeeld van kolonel Sanders, de oprichter van Kentucky Fried Chicken (KFC), laten verwijderen uit het parlementsgebouw van de Amerikaanse staat. Dit schrijft Baywatch-actrice Pamela Anderson in een brief aan de gouverneur.
,,Zoals u wellicht weet, staat KFC onder wereldwijde druk om de meest gruwelijke vormen van kippenmisbruik af te schaffen, zoals het afsnijden van de snavels van kuikens'', aldus de voormalige Baywatch-babe. Ook wijst zij erop dat de fastfoodketen kippen in heet water onderdompelt, terwijl zij nog in leven zijn en pijn kunnen voelen.
Veel van de 850 miljoen kippen die Kentucky Fried Chicken jaarlijks laat fokken, groeien zo snel en worden zo zwaar dat zij er verminkende verwondingen aan overhouden, aldus Anderson, die zelf vegetariër is. Voor nadere informatie over het hondenleven van de KFC-kippen verwijst zij naar de website www.kentuckyfriedcruelty.com .
De gouverneur voelt niets voor het voorstel van de blonde dierenbeschermster, zo laat een woordvoerster weten: ,,Kolonel Sanders was een van de meest verdienstelijke burgers van Kentucky, een grote ondernemer. De gelovige Sanders heeft een plaats in de geschiedenis van Kentucky'', aldus de zegsvrouw.
Een woordvoerster van Kentucky Fried Chicken wijst de kritiek van de blonde seksbom terug. Het zou gaan om een 'publiciteitsstunt' van PETA, de dierenrechtenorganisatie waar Anderson actief voor is. Volgens de KFC-zegsvrouw is het bedrijf gecommitteerd aan de ,,menselijke behandeling van kippen''.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor