Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Pachtgrond Fortis niet naar natuur'

11-12-2008
leestijd 1 minuten
drentse_aa_01.jpg
De SGP wil voorkomen dat pachtgrond die door de nationalisatie van bankverzekeraar Fortis in handen van de staat komt, wordt omgezet in natuurgebied.
,,Het lijkt erop dat minister Gerda Verburg (LNV) een slaatje wil slaan uit de onverwachte nationalisatie van Fortis over de rug van verraste pachters die nu in grote onzekerheid verkeren'', zei SGP-leider Bas van der Vlies donderdag bij de behandeling van de begroting van LNV.
Door de kredietcrisis zou de staat zo'n 30.000 hetare aan pachtgrond in handen hebben gekregen, voor een groot deel in de vorm van landgoederen. Van der Vlies vreest dat de boeren die het land pachten het nakijken hebben als de grond wordt ingezet voor het aanleggen van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS).
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor