Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Orchidee geurt 's nachts

28-06-2013
leestijd 1 minuten
64 keer bekeken
welriekende-nachtorchis.jpg
De welriekende nachtorchis ( Platanthera bifolia) is een bijzondere orchidee. Hij geurt namelijk alleen 's nachts. Van alle orchideesoorten in Nederland is hij samen met de bergnachtorchis de enige orchidee die je 's nachts kunt ruiken.
Dunne spoor
Als het donker is trekt de welriekende nachtorchis talloze insecten aan. Deze bestuivers zijn vooral nachtvlinders, zoals de pijlstaartvlinders. Deze kunnen makkelijk met hun lange, ronde tong bij de nectar komen. Ze hebben zo'n lange tong nodig omdat de orchidee een lange en dunne spoor heeft. Een spoor is een buisvormige uitzakking waar zich meestal nectar in bevindt.

Rode lijst

De orchidee bloeit vanaf eind mei tot midden juli. De plant wordt waargenomen in Zuid-Limburg tot aan de Waddeneilanden. Hij komt ook voor in het Naardermeer. In de jaren zeventig en tachtig kwam de welriekende nachtorchis algemeen voor, maar de laatste jaren is hij zeldzaam geworden en is hij zelfs op de Rode Lijst gekomen.
Bron: De orchideeën van Nederland, C.A.J. Kreutz en H. Dekker
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor