Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Operatie slechtvalk S2 geslaagd

01-08-2011
leestijd 1 minuten
51 keer bekeken
vv_newsimg_117139.jpg
De operatie aan het slechtvalkvrouwtje, dat vorige week in Gemert is neergeschoten, is geslaagd. Tijdens een ruim drie uur durende operatie is de rechter ondervleugel van de roofvogel gestabiliseerd. Dat bericht de vogelwerkgroep Gemert op zijn site.
'Mond-op-snavel' reanimatie
De slechtvalk moest aan het eind van de ingreep op de operatietafel worden gereanimeerd, nadat ze plotseling was gestopt met ademen. Een snelle 'mond-op-snavel' beademing bracht de vogel weer tot leven. Inmiddelds eet de slechtvalk weer goed. Of zij ooit weer normaal kan vliegen kan nu nog niet worden ingeschat.
Het slechtvalkvrouwtje, als 'S2' bekend geworden door de webcams van Beleef de Lente, werd afgelopen woensdag gewond aangetroffen in Gemert. De vogel bleek te zijn neergeschoten en had ernstige verwondingen aan een vleugel.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor