Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Ondergang dreigt voor vogelgebieden

26-11-2014
leestijd 1 minuten
Noordzee_mo_ulbe.jpg

© Fotograaf: mo&ulbe

Meer dan 350 belangrijke natuurgebieden dreigen voor altijd verloren te gaan. Dat is de uitkomst van een groot onderzoek door BirdLife International.
Wat is een IBA?
IBA is oorspronkelijk een term voor belangrijke vogelgebieden. Tegenwoordig is biodiversiteit ook een reden om een gebied als IBA aan te merken. Wereldwijd zijn er meer dan 12.000. Het onderzoek van BirdLife bracht aan het licht dat 365 IBA’s, verspreid over 122 landen, ten onder dreigen te gaan, voornamelijk door menselijke activiteit. In Nederland gaat het om IJsselmeer, Markermeer, Waddenzee en Westerschelde en Saeftinghe. De helft van de zwaar bedreigde IBA’s is formeel beschermd natuurgebied.
Oorzaak bedreigingen
De bedreigingen waaraan de natuur in de 365 IBA’s blootstaat zijn onder meer boskap ten behoeve van enorme plantages, de bouw van waterkrachtdammen, het inpolderen van grote waddengebieden, maar ook jacht en de beruchte plasticsoep. Ook zeegebieden zijn belangrijk als voedselbron voor vogels en andere dieren.
Tekst: Nadja Jansma, Vogelbescherming Nederland
Bron: Natuurbericht
Delen:

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor