Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Olievlek Golf van Mexico bijna verdrievoudigd

03-06-2010
leestijd 1 minuten
Olievlek_19.jpeg
De omvang van de olievlek voor de Amerikaanse kust in de Golf van Mexico is sinds begin mei bijna verdrievoudigd. Met ruim 24.000 vierkante kilometer is de vervuiling inmiddels aanzienlijk groter dan de helft van de oppervlakte van Nederland.
Dat blijkt uit de woensdag gepresenteerde resultaten van de jongste metingen door een onderzoekscentrum van de universiteit van Miami (Florida). Op 1 mei was na bestudering van satellietbeelden een omvang van iets meer dan 9000 vierkante kilometer berekend.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor