
Oranjeachtige glyfosaatakker
© Fotograaf will
Ruim 2400 klanten die bij een webshop illegale bestrijdingsmiddelen hebben gekocht, hebben een waarschuwing ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder heeft ze opgedragen de middelen, of eventuele restanten, naar een inzamelpunt voor chemisch afval te brengen.
De webshop zelf is in 2024 al offline gehaald en de voorraad van de toen 54-jarige verdachte werd in beslag genomen. Die had bijna 3000 liter aan onkruidverdelger in zijn garagebox opgeslagen. Over de locatie heeft de NVWA alleen bekendgemaakt dat die in Noord-Brabant was.
Ook bij de 28 grootste klanten voerde de NVWA inspecties uit. Het ging onder meer om hoveniers, recreatieparken en particulieren. Op een na werden bij al deze afnemers verboden bestrijdingsmiddelen gevonden. Ze hebben daar boetes voor gekregen.
"In de webshop werden diverse bestrijdingsmiddelen aangeboden, waaronder een onkruidverdelger met de werkzame stof glyfosaat", meldt de NVWA. De webshop had die middelen ingevoerd vanuit Spanje.
Bron: ANP
Meer over:
glyfosaatMaandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.