Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Noorwegen ziet af van doodschieten 2/3 wolvenpopulatie

  •  
21-12-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
192 keer bekeken
  •  
74181.w900.r900-506.6bfb6f8
Mede dankzij internationale druk heeft de Noorse minister van Klimaat en Milieu, Vidar Helgesen, het besluit om tweederde van de wolvenpopulatie in het land te doden teruggedraaid. De vier roedels ten noorden van de Noorse hoofdstad Oslo zijn gered.
Het Wereld Natuur Fonds (WNF) is enorm opgelucht. Volgens Nina Jensen, CEO van WWF Noorwegen, is het een grote overwinning voor de Noorse natuur: “We hebben de afgelopen weken samen met andere organisaties meer dan 60.000 handtekeningen opgehaald tegen de ‘massaslachting’ van 47 wolven. Er zijn nog amper 70 wolven en de wilde wolvenpopulatie gaat al heel hard achteruit, onder meer door illegale jacht. Het plan om maar liefst bijna zeventig procent van de wolven in het land te ruimen, leidde internationaal terecht tot veel kritiek. We zijn dan ook blij en dankbaar dat het besluit is teruggedraaid!”

Onafhankelijke juridische toetsing

De Noorse Dienst voor Natuurbeheer besloot in oktober dit jaar nog om de jachtvergunningen af te geven om boeren en vee te beschermen. WNF in Noorwegen had hierop gevraagd om een onafhankelijke juridische toetsing van dit besluit. Jensen: “In de verklaring van de Noorse minister staat nu klip en klaar dat het niet is toegestaan om de jacht te openen op wolven die geen gevaar vormen voor schapen en ander vee. En dat is de grootste overwinning!”
Bron: WNF

Meer over:

wolf
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor