Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Noors olieplatform deels ontruimd na incident

21-05-2010
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_117889.jpg
In de Noordzee voor de Noorse kust is een Noors olie- en gaswinningsplatform deels ontruimd na een ernstig incident. Een van de twee veiligheidsmechanismen tegen explosies liet het afweten, zo maakte het Noorse energieconcern Statoil vrijdag bekend. Bij het boorgat werd een onregelmatige druk vastgesteld.
Volgens Statoil is er geen lek. De maatschappij zei bezig te zijn de situatie te ,,normaliseren'' nadat het probleem donderdag was opgetreden. Bijna negentig medewerkers op het platform werden in veiligheid gebracht.
De milieubeschermingsorganisatie Bellona maakt zich grote zorgen. Door een ongecontroleerde druk kunnen zware ongelukken gebeuren, aldus de voorzitter.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor