Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Noordse sterns breiden uit

  •  
27-01-2015
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
noordsestern2.jpg
Bij de Punt van Reide in Groningen is sinds enkele maanden een broedeiland voor noordse sterns opgeworpen. Dat is nodig, want het aantal broedparen neemt af.
Broedgebied
Met het nieuwe gebied bij de Punt van Reide, een landtong die uitsteekt in de Dollard, hoopt het Groninger Landschap dat noordse sterns zich vaker gaan laten zien in het meest zuidelijke deel van zijn broedgebied.
Schelpen
Het eilandje van ongeveer 1000 vierkante meter is afgesloten met een slotgracht en een elektrisch raster. De beheerders bedekken het eiland na het stormseizoen in maart met schelpen, zodat de noordse stern er in april al kan broeden. Voorheen broedde de soort op het vasteland, maar die werden aangevallen door vossen.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor