Noord-Holland past faunabeheer aan na uitspraak rechter
• 12-04-2006
• leestijd 2 minuten
De provincie Noord-Holland gaat meer zelf controleren op het gebied van faunabeheer. Dat heeft gedeputeerde A. Moens dinsdag bekendgemaakt. De provincie past haar faunabeleid aan na een recente uitspraak van de rechter. Gevolg van die uitspraak is dat in Noord-Holland op dit moment geen dieren mogen worden afgeschoten die schade aanrichten op het land.
Noord-Holland vreest grote schade van knobbelzwanen, nu eieren van deze dieren niet meer mogen worden geraapt of geschud. De provincie overlegt woensdag hierover met de Faunabescherming, die naar de rechter stapte voor een uitspraak over het faunabeheer in Noord-Holland. Volgens de Faunabescherming is Noord-Holland te makkelijk met het afschieten van schadelijke dieren.
De rechter stelt in zijn uitspraak dat de provincie meer aandacht moet besteden aan andere methoden om dieren te verjagen. Volgens gedeputeerde Moens gebeurde dit al, maar zal daar nu nog meer oog voor zijn. De provincie, die de Faunabeheerseenheid haar beleid laat uitvoeren, houdt zelf in het vervolg een dikkere vinger in de pap. Dat gebeurt door meer te controleren en zelf meldingen af te handelen uit gebieden waar nog nooit eerder schades werden gemeld. Ter plaatse wordt de schade gecontroleerd en ook wordt gekeken naar andere methoden om de dieren te verjagen. Pas als die niet effectief zijn, kunnen terreineigenaren een ontheffing krijgen om dieren af te schieten.
In Noord-Holland werden 160 tot 180 ontheffingen per jaar verleend om schadelijke dieren af te schieten. Vooral knobbelzwanen, ganzen en smienten zorgen voor veel schade aan het land. De schade die deze dieren veroorzaken bedraagt jaarlijks ongeveer 650.000 euro.
Bron: ANP