Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Nieuwe muizensoort ontdekt op Cyprus

  •  
12-10-2006
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
Fallback image for card
De Franse wetenschapper Thomas Cucchi, verbonden aan de universiteit van het Engelse Durham, heeft op Cyprus een nieuwe muizensoort ontdekt. Dat schrijft dagblad The Times donderdag.
Een genetische test heeft uitgewezen dat het om een nieuwe soort gaat. Het dier dat onder de naam Mus cypriacus door het leven gaat, heeft een groter hoofd dan gebruikelijk is bij muizen. Ook de ogen, oren en tanden van de muis hebben een flink formaat.
Volgens Cucchi is het verrassend dat de muis op Cyprus is ontdekt. ,,Nieuwe soorten zoogdieren worden meestal ontdekt in gebieden met een grote biodiversititeit als Zuidoost-Azië en in het algemeen werd aangenomen dat alle soorten zoogdieren in Europa in kaart waren gebracht.''
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor