Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Nederlandse bosbouwers willen FSC niet meer

  •  
26-08-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
houtkap_bomenkap_oerbossen_02.jpg
De Nederlandse bosbouwers keren het FSC-keurmerk voor duurzaam hout de rug toe. Uit een opsomming op de site van de Unie van Bosbouwers blijkt dat in ruim een half jaar tijd 27 leden hun certificering hebben beëindigd. Er zijn nu nog 96 Nederlandse bosbeheerders over die het certificaat wel hebben.
Kwaliteitsstempel
Volgens dagblad Trouw vinden de bosbeheerders de bureaucratie rondom het keurmerk te groot. Simon Klingen van het Utrechts Landschap zegt in de krant dat afnemers ook helemaal niet vragen om het keurmerk. ,,Als ze weten dat het hout afkomstig is van het Utrechts Landschap, is die naam het kwaliteitsstempel.''
Het keurmerk FSC werd 20 jaar geleden ingesteld om het tropisch regenwoud te beschermen.
Bron: ANP
Lees hier de reactie van FSC Nederland op het artikel in de Trouw.
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor