Nederland juicht voor Duitsland!
• 09-06-2012
• leestijd 1 minuten
Zaterdag om 20.45 uur juicht Nederland voor Duitsland! Tijdens de EK-wedstrijd Duitsland - Portugal moedigen Oranjefans in een Amsterdams café luidkeels de Duitse ploeg aan. Omdat Duitsland Europa’s kampioen is in zonne-energie. Via www.ikjuichvoorduitsland.nl kunnen zonneminnende Nederlanders zich aansluiten. De juich-actie is een initiatief van Natuur & Milieu.
Zonne-energie
Duitsland produceert per hoofd van de bevolking 54 keer zoveel zonne-energie dan Nederland. Op 26 mei vestigde Duitsland het wereldrecord zonnestroom op één dag: maar liefst 22.000 megawatt. Vergelijkbaar met de gezamenlijke dagopbrengst van 15 tot 20 energiecentrales.
Juichen
‘Deutschland Sonnemeister’ - dat is een juichactie waard. Meejuichen kan op 9 juni in Café Brecht in Amsterdam (Weteringschans 157). Voor de gelegenheid in vol Duits ornaat. Online kun je ook mee juichen
Steun
Op 21 juni, de ‘Dag van de Zon’, zal Natuur & Milieu de beker voor de Europese kampioen zonne-energie samen met alle (online) steunbetuigingen aanbieden aan een BD-er (Bekende Duitser). Natuur & Milieu roept met haar acties Nederlanders op komend jaar serieus werk te maken van zonne-energie. Zodat we uiteindelijk deze wedstrijd van Duitsland gaan winnen.
Oder lassen wir den Löwen in seinem Hemd stehen?