Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Navigatietoren Rijkswaterstaat wordt natuurcentrum

30-11-2005
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_153513.jpg
De zeskantige toren in het Hoek van Hollandse natuurgebied De Kapittelduinen wordt een educatiecentrum voor natuurontwikkeling, kustbescherming en klimaatverandering. De toren maakte in de Tweede Wereldoorlog deel uit van de Atlantikwall en deed daarna dienst als navigatiecentrum van Rijkswaterstaat en weerstation van het KNMI.
De vier verdiepingen hoge zeetoren van Hoek van Holland staat al jaren leeg. Natuurorganisatie stichting ARK liet haar oog vallen op het karakteristieke bouwwerk. ,,Het is een prachtige locatie, ideaal voor een educatief natuurcentrum. Alles is in de buurt, zee, duinen, bos.'', zegt Ineke van Dordt van ARK. Vanaf de toren heeft de bezoeker uitzicht over de Noordzee, het Westland en de kustlijn van de Maasvlakte tot aan Scheveningen.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor