Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Natuurclub zoekt wilde kat in Nederland

22-08-2013
leestijd 1 minuten
53 keer bekeken
wildekat.jpg
Natuurorganisatie ARK Natuurontwikkeling gaat dit najaar onderzoeken of de wilde kat zich in Nederland heeft gevestigd. Het dier zal daarvoor vermoedelijk eerst Zuid-Limburg uitkiezen en daarom zijn in de buurt van het Drielandenpunt aan weerszijden van de grens tientallen zogenoemde cameravallen geplaatst.
Groeiende populatie
De Europese wilde kat lijkt op een zeer forse cyperse huiskat. Het beschermde dier is al heel lang uit Nederland verdwenen, maar dit voorjaar werd vrijwel zeker een wilde kat vastgelegd op beelden van een fotoval in Zuid-Limburg. Het is bekend dat er weer een groeiende populatie wilde katten in de Duitse Eifel zit en er zou ook een groep ontstaan in de Belgische Ardennen.
Lynxen en boommarters
Hetzelfde onderzoek is met steun van de provincie Limburg en de Europese Unie ook al gedaan in de winter van 2010 - 2011. Toen speurden de onderzoekers niet alleen naar bewijzen van wilde katten, maar ook naar lynxen en boommarters. Alleen van de laatste soort werden destijds sporen gevonden.
Lekkere hapjes
De nieuwe zoektocht naar de wilde kat heeft plaats tussen november en maart volgend jaar. De onderzoekers lokken de dieren voor de camera door er lekkere hapjes met pindakaas en olie van sardientjes neer te leggen.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor