Er komt in Nederland veel te weinig natuur terug voor grote bouwprojecten. Dat blijkt uit een onderzoek van het ministerie van VROM.
In de provincie Limburg zijn onlangs twaalf bouwprojecten bekeken, waarbij het verlies aan natuur op een andere plek gecompenseerd moet worden. In vier van de twaalf zaken is er wel sprake van natuurcompensatie, in vijf gevallen is helemaal niets gebeurd en bij drie projecten is slechts een deel gerealiseerd.
De compensatieregel is ingevoerd omdat in Nederland het milieu onder druk staat. Nieuwe bouw- en infrastructuurprojecten worden alleen toegestaan als het niet anders meer kan. Dan moet er ook nog voor gezorgd worden dat op andere plekken natuur terugkomt.
Als de natuurcompensatie niet binnen twee jaar geregeld is, dan kunnen de provincie of de gemeente dat geld opeisen en zelf op nieuwe plaatsen natuur aanleggen. Maar volgens het rapport van het ministerie van VROM is dat in geen enkel geval gebeurd de voorbije periode.