Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Natuur en Milieu wil alternatief voor biobrandstof

10-09-2008
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_107071.jpg
Voeg minder biologische brandstoffen aan benzine en diesel toe en gebruik de besparing die dat oplevert voor andere klimaatmaatregelen. Dat levert aanzienlijke winst voor het milieu op, stelt de Stichting Natuur en Milieu.
Oliemaatschapijen moeten in 2010 benzine en diesel leveren waaraan 5,75 procent biologische brandstoffen is toegevoegd. Dat maakt diesel 3 en bezine 4 cent per liter duurder. Dat kost de Nederlandse automobilisten ongeveer 450 miljoen euro extra, aldus de stichting. Verlaag je de bijmenging tot 2,5 procent, dan levert dat een besparing op van 260 miljoen.
Wanneer daarvan 200 miljoen wordt gebruikt om alternatieve klimaatregelen te nemen, dan levert dat een aanzienlijke winst voor het milieu op, zo blijkt uit een studie die onderzoeksbureau CE Delft heeft verricht in opdracht van Natuur en Milieu.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor